Yükleniyor..

2017 Yılının En İyi ve En Seçkin 10 Modu

Yorumları oku (1)

Elektronik sigaraya geçiş yapmak isteyen sigara kullanıcıları için öncelik maliyetlerini olabildiğince en aza indirmektir, eğer sigara ile kıyaslandığında tasarrufları yüksek seviyedeyse düşük kalitede bir elektronik sigara kullanmak onlar için çok da sorun değildir. Ancak elektronik sigara geçiş yapan kullanıcılar için kullandıkları cihazların kaliteleri gittikçe daha çok önem kazanır ve daha yüksek kalite için daha yüksek bir fiyatı gözden çıkarmak bu kullanıcılara mantıksız gelmez. Daha ucuz modların da kendilerine göre artıları olsa da bu modlar en yüksek kaliteli malzemelerden üretilmedikleri için güvenilmez olabilirler. Seçkin modlar ise kaliteleriyle ve güvenilirlikleri ile dikkatleri üzerlerine çekerler. Peki piyasada yer alan bu en iyi ve en seçkin modlar hangileridir?

2017 Yılının En İyi ve En Seçkin 10 Modu

Binlerce okuyucuya anketlerde favori VV/VW ve mekanik modlarının hangisi olduğu soruldu ve sonuçlara göre bu liste hazırlandı.

Bu listeyi VV/VW ve mekanik modlar arasında eşit olarak böldük, bir modu “seçkin” yapan kriterin ne olduğunu tanımlamanın zor olduğunu kabul ederek biz bu kriteri fiyat olarak seçtik.

En iyi elektronik sigara model ve markalarını sizler için derledik. Peki ya sizin favoriniz hangisi? Listeden mi? yoksa farklı bir ürün mü? yorumlarınızı bekliyoruz.

İşte kullanıcılar tarafından oylanan, en iyi ve en seçkin 10 elektronik sigara mod

 

10 – ProVari by ProVape

ProVape tarafından üretilen ProVari efsanevi bir cihazdır, 2010 yılında ilk kez ortaya çıkarıldığında modlar arasında yeni bir kalite standardı getirmiştir. En iyi ve en lüks VV/VW modları listesinde kullanıcılara sunduğu yüksek performans sayesinde 10. Sırada yer almaktadır. Diğer birçok cihaz ProVari’yi güç kapasitesi ve diğer özellikleri ile gölgede bıraksa da yine de kullanıcılar tarafından saygı duyulması gereken bir oy almıştır.

Bunun sebebi olarak da ProVari’nin kalitesi ve cihazın kusursuza yakın güvenilirliği gösterilebilir. Daha yeni modelleri OLED ekrana sahiptir, bu sayede ayarlarınızı kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca cihazda yer alan güvenlik özellikleri ile bir VV/VW moddan beklediğiniz her şeyi bu cihazda bulabilirsiniz. Voltaj 2.9 ve 6V aralığında değiştirilebilir ve ProVari Classic modelinde değişken watt ayarı 3-15W; P3 modelinde 3-20W aralığındadır.

Bu cihazlar ucuz değil, ancak verdiğiniz paranın hakkını alacaksınız. Classic modelini $149.95 ve P3 modelini $199.95’a satın alabilirsiniz

Resim

9 – Vapor Flask

Vapor Flash, en iyi VV/VW modları listesinde önemli bir yere sahip ama daha düşük maliyetli cihazlar tarafından listenin daha altlarına inmiş durumda. Yine de kıvrımlı ergonomik tasarımı, DNA 40 çipi ve sağlam yapısı ile en iyi VV/VW modları arasında yerini alıyor. İki adet 18650 pil ile çalışan bu cihaz 40W çıkış gücü sunabiliyor, bu güç çıkışı piyasadaki çoğu cihazdan daha düşük ama birçok kullanıcı için de yeterli seviyede.

Vapor Flask’ın Vapor Shark versiyonunda da modeli geliştirmek için birkaç ekstra özellik mevcut - daha hızlı “zip” şarj ve lastikli dış tasarım - ancak yine de üst kısımdaki OLED ekran, 510 bağlantı parçası, 6061 alüminyum yapı ve 0.16ohm minimum rezistans gibi özellikler geliştirilmiş versiyonda da korunuyor.

Vapor Shark’ın Vapor Flask cihazı yaklaşık olarak $159.95 fiyatına sahip.

Resim

8 – Vapor Shark rDNA 40

En iyi modlar listesinde yer alan diğer bir DNA 40 çipli mod da Vapor Shark rDNA 40. Bu box mod kullanıcılara 40W çıkış gücü ve nikel coiller ile birlikte sıcaklık kontrolü özelliğini sunuyor. Ayrıca cihaz yapı olarak da çok yüksek bir kaliteye sahip.

Modun alt kısmında geniş bir ekran, altın kaplamalı 510 bağlantı parçası, kablosuz (veya USB girişinden) şarj özelliği ve “zip” şarj fonksiyonelliği mevcut. Bir adet 18650 pil kullanan cihaz manyetik batarya kapağına sahip ve Brillpower “40A” 18650 pil ile birlikte geliyor. Cihazı doğrudan Vapor Shark’tan $130’a satın alabilirsiniz.

Resim

7 – Glas Ti by Glas Vapor

Glas Ti piyasada bulunan en kaliteli ve en popüler modlardan biri. Etkileyici titanyum yapısı (ismindeki “Ti” ibaresinden de anlaşılacağı gibi) ve cihaz hakkında diğer her şey cihazın yüksek kaliteli olduğunu açıkça belli ediyor: 24 karat altın kaplamalı magneti, gümüş-rodyum kaplamalı parçaları ve safir kristal tuşu sizi etkileyecek.

Glas Ti yapısında kullanılan abartılı materyallerin yanı sıra birçok harika özelliğe de sahiptir, üst kısım için kendinden ayarlamalı piston sistemi ve 180 derece dönebilen kilit halkası bu özelliklerden bazılarıdır. Her şey kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır, bu yüzden her şey akıcı ve sorunsuz bir şekilde çok düşük bir gerilim düşüşü ile birlikte çalışmaktadır.

Piyasadaki en iyi ve en lüks modlardan biri olmasının sonucu olarak fiyatı da oldukça yüksektir, bu cihazı $375’a Glas Vapor’da bulabilirsiniz.

Resim

6 – Nemesis by Atmomixani

Nemesis çok uzun zamandır piyasadaki en popüler mekanik mod markalarından biridir, bu yüzden en iyi modlar anketinde de yüksek bir yüzde ile 6. Sırada yerini almıştır.

Mod 3 tüp boyutunda gelir- 18350, 18500 ve 18650 - ve paslanmaz çelik, bakır ve gemici pirinci gibi farklı materyal seçenekleri mevcuttur. Nemesis’in gümüş kaplı pirinç bağlantı parçaları, ayarlanabilir ve kilitlenebilir alt ateşleme anahtarı, ayarlanabilir hava akımı kontrol halkası, ayarlanabilir merkezi pini ve delrin yalıtkanları mevcuttur. Cihazın inkar edilemeyecek yüksek bir kalitesi vardır, ayrıca kazılmış anahtarı ve tüp üzerinde ikonik “angel of the death” logosu mevcuttur.

Mod 18350 tüpü ile birlikte gelir ve ayrıca iki ek tüp mevcuttur. Materyallere göre cihazın fiyatı $144 ile $155 arasında değişmektedir.

Resim

5 – Snow Wolf 200 W TC by Asmodus

Asmodus tarafından üretilen Snow Wolf 200W listede yer alan diğer bir VV/VW modudur, 200W çok yüksek güç çıkışı, sıcaklık kontrol fonksiyonelliği ve etkileyici ön cam paneli mevcuttur.

Cihaz iki adet 18650 pil ile çalışmaktadır; kısa devre, yüksek voltaj, aşırı ısınma ve düşük voltaj koruma özellikleri ile birlikte oldukça güvenli bir cihazdır. Cihaz 150W’a kadar kolaylıkla ateşlenebilir, ancak 150W’dan 200W’a kadar pulse-firing aktif hale gelir ve en düşük 0.05ohm rezistanslı coiller ile birlikte çalışabilir. Altın kaplamalı 510 bağlantı parçası mükemmel bir bağlanabilirlik sunar. Sıcaklık kontrol fonksiyonelliği ile 212 - 662 F arasında dilediğiniz sıcaklığı seçebilirsiniz.

Snow Wolf 200W TC ucuz bir cihaz değildir, standart versiyonu $129.99 fiyatındadır.
Resim

4 – REO Grand by REO’s Mods

REO Grand mekanik bir box moddur, sağlam yapısı ve etkileyici performansı sayesinde bu listede yerini almıştır. Tek bir alüminyum blok olarak tasarlanmış cihaz kesinlikle güven veren bir tasarıma sahiptir.

Modun temel özelliği gövdesinde 6ml likit tutabilmesidir. Mod ayrıca ayarlanabilir 510 bağlantı parçası, bir adet 18650 pil yuvası için manyetik batarya kapağı, ısıya dayanıklı plastik ateşleme butonu ve bakır, berilyum ve altın kaplamalı bağlantı parçalarına sahiptir.

Sonuç olarak çok yüksek performans sağlayan gerçek bir mekanik mod canavarına farklı renk seçenekleri ile birlikte $151 fiyatına sahip olabilirsiniz.

Resim

3 – VCM Competition Mod by Vaperz Cloud

VCM Competition Mod $105 fiyatıyla en iyi ve en lüks modlar arasında yerini almıştır.

Bu mod klasik bir 18650 tüp-stilinde bir cihazdır. 23mm çap, hibrit bağlantı, bakır yapı, gümüş kaplamalı bakır bağlantılar ve PEEK ayarlayıcısı gibi özelliklere sahiptir. VC Tech, cihazda voltaj düşüşünü azaltmak ve performansı artırmak için gümüş kaplı bakır berilyum kondüktör kullanmıştır.

VCM Competition eşsiz bir iş yapmıyor olabilir, ancak bu en üst kalitedeki tüp şeklindeki mod kullanıcılardan mükemmel performansı ve fiyatı sayesinde tam not almıştır.

Resim

2 – SX Mini M Class by Yihi

Listede en çok oy alan VV/VW cihazı Yihi tarafından üretilen SX Mini M Class oldu. Kompakt bir box mod olan bu cihazın eşsiz kıvrımlı ateşleme butonu ergonomik tasarımı ile birlikte oldukça rahat bir kullanım sunar.

Mod çinko alaşım yapıdadır, paslanmaz çelik 510 bağlantı parçası mevcuttur. Bir adet 18650 pil ile çalışır, cihazın altındaki vida sayesinde batarya değişimi yapılabilir. Ayrıca cihazda bir VV/VW modunda bekleyeceğiniz tüm güvenlik özellikleri mevcuttur.

SX Mini M Class 1-9.5V arasında değişken voltaj özelliğine sahiptir, değişken watt ayarı 60W’a kadar yükseltilebilir. Sıcaklık kontrol aralığı da 200-580F’tır. Cihaz 0.15ohm rezistansa kadar olan coiller ile watt modunda ve 0.05ohm rezistansa kadar olan coiller ile sıcaklık kontrol modunda ateşleme yapabilir. Bu özelliği sayesinde modern sub-ohm tanklarla ve düşük rezistanslı kurulumlarla mükemmel bir şekilde çalışabilir.

VV/VW sınıfındaki en iyi mod olma özelliğindeki SX Mini’yi piyasada bulmak biraz zor olabilir, mevcut olan sitelerde ise fiyatı $199.99 ile $209.99 arasında değişmektedir.

Resim

1 – Templario Mod by Pedro Miguel

Templario Mod, en iyi mekanik modlar anketinde yaklaşık yüzde 14.5 oy alarak birinci sırada yerini aldı.

Cihaz aslında tam olarak yüksek kaliteli modu tanımlıyor diyebiliriz. Şık, cilalı, pirinç materyaller kullanılarak tasarlanan modun bir tarafında bir kalkan, diğer tarafında ise bir kılıç figürü kazılıdır. Ayrıca ahşap bir kutu içerisinde gelir, cihazın neredeyse her bir parçası eşsiz bir seri numarası ile birlikte kazılmıştır.

Modda hibrit bağlantı ve tuş için neodim magnet kullanılmıştır; 18350, 18500, 18650 tüp boyutu seçenekleri mevcuttur. Ayrıca ultra düşük bir voltaj düşüşüne sahip bu cihaz piyasada çok sayıda kullanıcının beğenisini toplamıştır.

Ancak bu cihaza sahip olmanız pek de kolay değildir. Mevcut olduğunda $250 ve $300 arasında bir fiyattan satılan bu cihazın stok bilgisini almak için modun yaratıcısı olan Pedro Miguel’in Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 25.09.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 7191 kez okundu.

Yorumlar (1)

  • Güzel liste favorim sx mini m class güzel cihazdır kendileri :)

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler