Yükleniyor..

IQOS Kullanım Kılavuzu

Yorumları oku (7)
IQOS Kullanım Kılavuzu

GÜVENLİK UYARILARI & TALİMATLARI

LÜTFEN BU TALİMATLARI OKUYUN VE MUHAFAZA EDİN.

Bu kullanım kılavuzunda yer alan Güvenlik Uyarıları ve Talimatları, gerçekleşebilecek olan muhtemel tüm şartları ve durumları kapsamamaktadır. Herhangi bir kişisel elektronik ürün kullanılırken veya bakımı yapılırken dikkatli ve özenli olunmalıdır. Zarar riskini en aza indirmek için bu ürünü daima üreticinin talimatlarına uygun şekilde kullanın. Bu ürün kullanıcı tarafından bakımı yapılamayacak olan parçalara sahiptir. Ürünün içini açmayı, herhangi bir parçasını tamir etmeyi veya bataryaları ve parçaları değiştirmeyi denemeyin – aksi takdirde fiziksel yaralanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yanıcı maddelerin, sıvıların veya gazların var olduğu ortamlarda bu ürünü kapatın. Bu ürün yalnızca Güvenli Ekstra Düşük Voltaj altında şarj edilmelidir. Ürünü yalnızca üretici onaylı olan AC Güç Adaptörü ile şarj etmelisiniz – detaylar için ‘Teknik Bilgi’ kısmına bakabilirsiniz. Herhangi bir sıvı içine batmışsa veya ıslanmışsa ürüne dokunmayın. Ürünü yere düşürmeyin veya sert darbelere maruz bırakmayın.
Tutucu Isıtıcı Bıçağına (Holder Heater Blade) dokunmayı asla denemeyin, bu hem fiziksel yaralanmalara hem de Isıtıcı Bıçağın zarar görmesine sebep olabilir. Çocukların bu ürün ile oynamamasını sağlamak için dikkatli olunmalıdır. Bu ürün fiziksel, duyusal veya mental engellere sahip bireylerin kullanımı için üretilmemiştir. Ayrıca var olan riskleri anlayan ve güvenli bir şekilde bu ürünün nasıl kullanıldığına dair talimatları ve kontrolü sağlayan bireylerin yardımı olmadığı durumlarda, eksik bilgiye sahip kişiler tarafından da kullanılmamalıdır. Bu ürünü: - elektronik cihaz kullanımının yasak olduğu yerlerde. - ısı kaynaklarının yakınlarında. - ürünün hasarlı, kırık veya kurcalanmış olduğu durumda. – ürünün aşırı ısıya veya neme maruz kaldığı durumda. - bataryaların sızıntı yaptığı durumda kullanmayın.


DİKKAT

IQOS cihazı yalnızca HEETS tütün çubuğu ile birlikte çalışır. Tutucuyu bir sigarayla, tütün çubuğuna benzer diğer bir ürünle veya üretici tarafından onaylanmayan diğer ürünler ile birlikte asla kullanmayın. Tütün çubuğunu bir kibritle, çakmakla veya herhangi bir diğer ateş kaynağı ile asla yakmayın. Kullanımdayken tütün çubuğunu cihazdan çıkarmayın. Cihazı temiz, kuru ve serin alanlarda muhafaza edin.

iqos satın almak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz https://www.elektroniksigaravip4.com/urunler/iqos.html

IQOS Kullanım Kılavuzu
Cep Şarj Aleti (Pocket Charger)

1. Kapak Açma Tuşu
2. Bluetooth Tuşu
3. Güç Tuşu (Cihazı açmak/kapatmak için)
4. Şarj Girişi (Üretici tarafından sunulan kabloyu ve AC Güç Adaptörünü kullanın. Tamamen dolu bir şarj ile tutucuyu en az 20 kez şarj edebilirsiniz).


Cep Şarj Aleti – Işıkların Çalışma Mantığı

- Yanıp sönen beyaz ışık veya ışıklar cihazın şarj olduğunu gösterir.
- Devamlı yanan beyaz ışık veya ışıklar şarj işleminin bittiğini gösterir.
- Bekleme modundayken veya cihaz kapalıyken herhangi bir ışık yanmaz.
- Kırmızı ışık veya ışıklar bir çalışma bozukluğunun veya kusurunun olduğunu gösterir.

Ürün Kullanımı


1. Şarj
Tutucuyu aşağıda gösterildiği gibi Cep Şarj Aletinin içine yerleştirin.IQOS’u açmak için Cep Şarj Aletinin güç tuşuna basılı tutun.Işıklar yanıp sönmeyi bıraktığında (4 dakikaya kadar) Tutucu şarj olmuş ve kullanıma hazır demektir. Tutucuyu şarj cihazından çıkarabilirsiniz.
IQOS Kullanım Kılavuzu
2. Tütün Çubuğunu Yerleştirme
Tütün çubuğunu aşağıda gösterildiği gibi çizgiye kadar tutucunun içine yerleştirin.Tütün çubuğunu yerleştirdikten sonra asla döndürmeyin, aksi takdirde tutucunun ısıtıcı bıçağına zarar verebilirsiniz.
IQOS Kullanım Kılavuzu
3. Isıtma
Beyaz ışık yanıp sönene ve titreşimi hissedene kadar ısıtma tuşuna basılı tutun. Ön ısıtma süresi 20 saniyedir.Işıklar sönmeden yanmaya başladığında 6 dakika veya 14 çekiş için (hangisi önce biterse) tütün çubuğunun keyfini çıkarabilirsiniz.Son 30 saniye veya son iki çekiş beyaz ışığın yanıp sönmesi ve titreşim ile gösterilir. Daha sonra cihaz kendiliğinden kapanır.
IQOS Kullanım Kılavuzu
4. Çıkarma
Tütün çubuğunu tutucudan çıkarmak için öncelikle kapağı kaydırın (1) ve daha sonra tütün çubuğunu çekerek çıkarın (2). Kullanımdan sonra tütün çubuğunda bir renk değişimi fark etmeniz normaldir. Kullanılmış tütün çubuğunu normal bir evsel atık gibi çöpe atabilirsiniz.Her tütün çubuğu kullanımından sonra tutucuyu cep şarj aletine yerleştirin. Cihazın şarj olması yaklaşık 4 dakika sürer.
IQOS Kullanım Kılavuzu

Bluetooth


1. Eşleştirme
Eşleştirmeyi başlatmak için Bluetooth tuşuna (1) 3 saniye basılı tutun.Eşleştirme modunun aktif olduğunu ve bir akıllı telefon ile eşleşmeye hazır olduğunu göstermek için mavi ışık 30 saniye yanıp söner.Mavi ışığın 3 saniye boyunca sönmeden yandığı durumda IQOS akıllı telefonunuz ile eşleşmiş demektir.
IQOS Kullanım Kılavuzu
2. Kapatma

Eşleştirmeyi bitirmek ve/veya Bluetooth’u kapatmak için Bluetooth tuşuna (1) 6 saniye basılı tutun. Bluetooth kapandığında mavi ışık söner.

3. Durum

Bluetooth tuşuna bir kez hızlı basarak (1 saniyeden daha az) Bluetooth durumunu öğrenebilirsiniz: mavi ışık 1 saniye kadar yanarsa – AÇIK, ışık yoksa – KAPALI.

Tutucu Bakımı


1. Hazırlama

En uygun performans ve istikrarlı bir tat için tutucunuzu her 20 tütün çubuğu kullanımından sonra temizlemenizi öneriyoruz.

Temizliğe başlamadan önce gösterilidiği gibi daima kapağı çıkarın.IQOS temizleyiciyi açmak için kapak fırçasını ısıtıcı fırçasından ayırın (2) ve pimi çıkarın (3).! Temizlemeden önce tutucunun kapalı olduğundan emin olun. Herhangi bir IQOS temizleme aksesuarının (IQOS Temizleyici, IQOS Temizleme Çubuğu) bir ateş kaynağıyla veya göz ve cilt ile temas etmemesine dikkat edin. Kullanılmış temizlik aksesuarını bir evsel atık gibi çöpe atabilirsiniz.
IQOS Kullanım Kılavuzu
2. Temizleme

Temizlik için hem IQOS Temizleyiciyi hem de IQOS Temizleme Çubuğunu kullanabilirsiniz. Dilerseniz her ikisini birden de kullanabilirsiniz.

IQOS Temizleyici ile tutucuyu 4 adımda temizleyebilirsiniz.
IQOS Kullanım Kılavuzu
IQOS Temizleme Çubuğu ile tutucuyu 4 adımda temizleyebilirsiniz.

IQOS Kullanım Kılavuzu

! Isıtıcı Bıçağa zarar vermemek için IQOS Temizleme Çubuğu kullanırken yumuşak dairesel hareketler uygulamaya dikkat edin.

iQos satın almak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. https://www.elektroniksigaravip4.com/urunler/iqos.html

Sorun Giderme


1. Tutucu kapağı düzgün bir şekilde kapanmıyor

Tutucu kapağı ile ısıtma tuşu arasındaki hizayı kontrol edin. Eğer problem devam ediyorsa tutucuyu önceki sayfada gösterildiği gibi temizleyin.

2. Cep şarj aletinin kapağı kapanmıyor.

Tutucu kapağı ile ısıtma tuşu arasındaki hizayı kontrol edin. Eğer problem devam ediyorsa tutucuyu önceki sayfada gösterildiği gibi temizleyin.
a. Tutucu kapağının düzgün bir şekilde kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Eğer kapanmıyorsa, #1 numaralı sorun gidermeyi uygulayın.
b. Cep şarj aletinin kapak açma tuşu hasar görmüş olabilir. Bu durumda Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

3. Tutucu içine tütün çubuğunu yerleştiremiyorum.

Önceden kullanmış olduğunuz tütün çubuğundan bir tütün parçası sıkışmış olabilir, bu durumda IQOS Temizleyicisinden pimi (1) kullanabilir, sıkışmış olan tütünü aşağıda gösterildiği gibi dışarı itebilirsiniz (2 & 3). Bu durumla tekrar karşılaşmamak için Ürün Kullanımı başlığı altındaki #4 numaralı Çıkarma adımını uygulayın.

4. Aşırı sıcaklıklar IQOS cihazını etkiler.

Eğer IQOS cihazı belli bir süre için aşırı sıcaklığa maruz kaldıysa, normal çalışma koşullarına dönene kadar çalışmayı bırakabilir. Ürünü bu tarz bir durumdan korumayı deneyin.

5. Cep şarj aleti üzerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor.

a. Cep şarj aleti üzerindeki tutucu ışığı tutucuda bir çalışma sorunu olduğunu gösterir. Şarj esnasında yavaşça yanıp sönen kırmızı ışık tutucu bataryasının kullanım ömrünün sonuna yaklaştığı anlamına gelir.
b. Cep şarj aletinin batarya göstergesindeki alt ışık cep şarj aletinin bir çalışma sorunu olduğunu gösterir.
a. ve b. durumları için müşteri hizmetlerini aramadan önce lütfen IQOS cihazını sıfırlayın, bunu yapmak için aşağıdaki #6 numaralı adımı uygulayın.

6. IQOS cihazını nasıl sıfırlarım?

Tüm ışıklar yanıp sönene kadar Bluetooth ve Güç tuşlarına basılı tutun ve sonra bırakın. Eğer problem devam ederse müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

7. Tutucu üzerinde kırmızı ışık yanıyor.

a. Bu tutucunun şarj olmadığının bir göstergesi olabilir. Tutucuyu cep şarj aletine yerleştirin ve tamamen şarj olana kadar bekleyin (yaklaşık 4 dakika).
b. Cep şarj aletinin açık ve yeteri kadar şarja sahip olup olmadığını kontrol edin.
c. Eğer sorun bunlardan biri değilse, IQOS cihazını sıfırlayın. Bunu yapmak için #6 numaralı adımı uygulayın. Eğer problem devam ederse müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

8. Tütün çubuğunun kullanım süresi çok kısa.

a. Eğer hızlı bir şekilde çekiş yapıyorsanız, tutucunun yazılımı 6 dakika veya 14 çekiş için (hangisi önce biterse) tasarlandığı için kullanım süreniz kısalacaktır. Çekişler arasındaki zamanı biraz daha iyi ayarlayabilirsiniz.
b. Tutucuyu aktif hale getirdiğinizde kullanmadan önce beyaz ışığın sönmeden yanmasını bekleyin. Daha sonra tütün çubuğunun 6 dakika veya 14 çekiş için (hangisi önce biterse) keyfini çıkarabilirsiniz.
c. Batarya kullanım ömrünün sonuna ulaştığı için tutucuyu değiştirmeniz gerekebilir.

IQOS CİHAZININ BERTARAFI İLE İLGİLİ BİLGİLER


AVRUPA BİRLİĞİ VE EFTA GENELİNDE GEÇERLİDİR

Cihaz veya cihazın paketi üzerindeki bu sembol ürünün veya ürünün parçalarının (bataryalar dahil) diğer evsel atıklarınızla birlikte atılmaması gerektiğini gösterir. Bunun yerine, atık elektrik ve elektronik ekipmanlarının geri dönüşümünün sağlanması açısından atık ekipmanları bu amaç için özel olarak belirlenmiş noktalara bırakmanız sizin sorumluluğunuzdur. Diğerleri arasında, atık bataryalar satış noktalarında ücretsiz olarak iade edilebilir.

Atık ekipmanların (bataryalar dahil) ayrı bir şekilde toplanması ve geri dönüşümü doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur, insan sağlığını ve çevreyi korur. Atık ekipmanların evsel atıklardan ayrılmaması hem çevre hem de insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.
Geri dönüşüm için atık ekipmanınızı nereye bırakmanız gerektiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen yerel belediye ofislerine, yerel olarak atık bertaraf hizmeti sunan kurumlara veya cihazı satın aldığınız mağazalara başvurun.
Cihazın yerel ithalatçısı, yerel gerekliliklerle bağlantılı olarak belirli atık toplama noktaları yoluyla atık ekipmanların geri dönüşümünü ve gerekli işlemlerin finansmanını sağlayacaktır.

Ürünün kullanım süresinin sonunda Cep Şarj Aletinden (A1503) bataryaların güvenli bir şekilde çıkarılması için belirlenmiş geri dönüşüm talimatları. Bataryalar asla kullanıcılar tarafından çıkarılmamalıdır.
Adım 1: Cep şarj aletini açın ve tutucuyu çıkarın. Adım 2: Cep şarj aletinin kapağının sol üst kısmına küçük aleti yerleştirin, klipsi açın ve çıkarın. Adım 3: Kırmızı batarya bağlantısını PCB’den ayırın. Adım 4: 2 x PCB vidasını sökün ve şaseyi çıkarın. Adım 5: Bataryayı çıkarın ve yerel düzenlemelere göre bertaraf edin.

Teknik Bilgi


Tutucu – Model: A1403
Batarya Tipi: Li-ion yeniden şarj edilebilir batarya
Nominal Kapasite (mAh): 120
Voltaj: 3.7V / 1.5A
Öngörülen yaşam döngüsü: 7300 deneyim.

Cep Şarj Aleti – Model: A1503
Batarya Tipi: Li-ion yeniden şarj edilebilir batarya
Nominal Kapasite (mAh): 2900
Giriş: 5V / 2A
Öngörülen yaşam döngüsü: 7300 tutucu şarjı.

AC Güç Adaptörü – Model: S21A20
Giriş: 100V – 240V ~ 50/60HZ 0.3A
Çıkış: 5V / 2A

USB Kablo

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir;

Apple Elektronik Sigara Üretecek Mi? 

IQOS' mu GLO' mu Hangisi Daha İyi? Tercih rehberi

E-Sigara ile iQos Arasındaki Benzerlikler ve Farklar

iQos Kutu Açılımı Özellikleri Ayarları Kullanımı Temizliği

İQos Heets Nedir? Tütünü ve Filitresi Nasıldır? Nasıl Kullanılır?

IQOS Elektronik Sigara Nedir?
IQOS'un Yolcu Eşyası Olarak Getirilmesi Yasaklandı
FDA' dan iQos' a İzin: ABD Pazarında Satışı Serbest

 

IQOS

Yorumlar (7)

 • A** K**03.08.2021

  Yorum onay bekliyor..

 • Elektronik sigaramin tutucusunda kirmizi isik yaniyor kullanamiyorum sorunu nasil giderebilirim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Burada ki yazımızdan destek alabilirsiniz https://www.elektroniksigaravip4.com/icerik/iqos-3-duo-ariza-giderme-rehberi-2021.html

 • Öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Benim sorum bluetooth ne işe yarıyor birde bu cihaza takılan en sert olan sigara nedir duman yetersiz geliyor bana. Saygılar

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cep telefonumuza bağlayarak kullanım istatistiklerini – sarj durumunu ve diğer detayları görebiliyoruz. Ülkemizde Resmi desteği olmadığından Google Play’den indiremiyoruz. Amber Yellow gibi heets çeşitlerini kullanbilirsiniz.

 • Cihazın kullanım klavuzunda olmayan detayları buradaki açıklamalar sayesinde öğrenebildim. Çok teşekkür ederim

 • Iqos 2. 4 ile 3 arasındaki farkı anlayamadim? Açık bir şekilde ifade edebilirmisiniz?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  IQOS 3'de görsel farkı var ayrıca şarj süresi daha uzun.

 • Ellerinize saglik cok guzel açıklamışsınız herseyi tane tane anlatmissiniz

 • Bilgilendirici kullanım kılavuzu ve güzel içerik için teşekkürler iqos kullanımı hakkında detaylıca bilgi sahibi oldum :)

 • Güzel bir çeviri olmuş, teşekkürler.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.