Yükleniyor..

Smok Alien 220W Ayarları Kurulumu Kullanımı Ve Kutu İçeriği

Alien 220W kit, Çin menşeili bir firma olan SMOK’un ürün yelpazesine eklediği en yüksek kaliteli cihazlardan biridir. SMOK piyasaya sürdüğü her üründe kaliteden ödün vermeden yeni ve yenilikçi özellikler ortaya koymaya devam ediyor. Bunun bir örneği olan Alien kitte, 220W maksimum çıkış gücüne sahip Alienmod ve TFV8 CloudBeast’in mini versiyonu olarak kabul edilen BabyBeast tank bir araya getirilmiştir. Bu incelemede SMOK Alien kite yakından bakacağız, nasıl bir performans ortaya koyduğunu ve vereceğiniz parayı hak edip etmediğini göreceğiz.

 

Paket İçeriğine Bakış

 

Alien Kit standart bir SMOK paket içeriği ile birlikte geliyor. Paket içeriğinde Alien 220W boxmod, TFV8 Baby Beast tank, iki adet BabyBeast iç atomizer, yedek cam tüp, yedek contalar, USB güncelleme kablosu ve kullanım kılavuzu mevcut. Her zaman olduğu gibi SMOK’tan cömert bir paket içeriği görüyoruz ancak küçük bir detay olarak modun geniş OLED ekranı için plastik bir koruyucu koymayı unutmuş gibi görünüyorlar. Günümüzde bir akıllı telefon satın aldığınızda çoğunun ekranı nasıl koruyucu ile birlikte geliyorsa modlar için de bunu yapmalarını beklemek çok doğal. Yine de çok büyük bir eksi değil.

Resim

 

Tasarım ve Özellikler

 

220W Alien boxmod şüphesiz kitin en ilgi çeken parçası. Dışarıdan bakıldığında oldukça şık görünen mod 85mm uzunluğa, 44mm genişliğe 30mm derinliğe sahip ve iki adet 18650 pil ile çalışmasına rağmen şaşırtıcı derecede kompakt bir boyutu var. Tasarım olarak diğer popüler modlardan bazı izler taşıyor, örneğin Vaporesso’nunTarget 75W moduna benzemesi dikkatimizi çekti. Yuvarlatılmış köşeleri, tasarımı ve havalandırma deliklerinin yerleşimi ve hatta mat siyah çinko alaşım kaplaması gibi özelliklerin hepsi bize Vaporesso’nun popüler modunu anımsattı. Eğer modlar konusunda çok tecrübeliyseniz mod tasarımında muhtemelen bir miktar da Siegelei 213 ve IPV4 benzerliği fark edeceksiniz. Diğer bir taraftan, SMOK’un yeni amiral gemisinin diğer modlarla rekabet etmesini sağlayacak birçok ayırt edici özelliği de mevcut.

 

Bu özelliklerden bir tanesi SMOK’un klasik ateşleme butonlarına alternatif olarak cihazlarında kullandığı ateşleme tuşu. Bu tarz bir ateşleme tuşu ilk kez X Cube 2 ile karşımıza çıkmıştı ve o zamandan beri SMOK’un ayırt edici bir tasarım detayı oldu. Bu tasarım son olarak H-Priv ve OSUB Plus gibi cihazlarda kullanılmıştı ancak Alien’daki ateşleme tuşu biraz daha farklı, modun genel tasarımı ile bütünleşmiş halde karşımıza çıkıyor. Önceki SMOK cihazlarını denediğimizde ateşleme mekanizmasının her ne kadar kilit özelliği olsa da yanlışlıkla ateşlemeye daha yatkın olduğunu gördük. Alien cihazında ise ateşleme için tuşa daha fazla basınç uygulamanız gerekiyor, bu yüzden yanlışlıkla ateşleme yapmanız oldukça zor. Hatta ateşleme sırasında uyguladığınız basıncı azaltırsanız gücün kesildiğini fark edeceksiniz. Buna alışmanız biraz zaman alabilir ancak bu da yanlışlıkla basılmalara karşı geliştirilen bir çözüm.
Resim

 

Alien 220W’nin diğer bir ayırt edici özelliği de üzerinde çok sayıda yararlı gösterge barındıran devasa OLED ekran. Ekran üzerinde watt/sıcaklık ayarını, seçili olan SMOK vaping efektini (Yumuşak, Normal, Sert), 18650 bataryaların şarj seviyesini, gerçek zaman voltajını, atomizer rezistansını, amperi, kullandığınız modu(watt veya sıcaklık kontrol), cihazın anakartının sıcaklığını, çekiş sayacını ve son olarak çekiş zamanlayıcısını görebilirsiniz.

 

Piyasada yukarıda saydığımız göstergelere sahip diğer modlar da var, ancak SMOK’u bu konuda özel kılan şey tüm bu göstergeleri aynı anda size sunabiliyor olması. Bu sayede menüye girmeniz ve işlemleri ayrı ayrı yapmanıza gerek kalmıyor. Ekranda çok sayıda gösterge olması size en başta biraz kafa karıştırıcı gibi gelebilir ancak ekrandaki göstergelerin yerlerine alıştığınız zaman her şeyi bir kere görebiliyor olmanın keyfini çıkaracaksınız.

 

Geniş ekranın hemen altında iki adet ayar butonu ve yazılım güncellemeleri için micro USB girişi mevcut. USB girişi şarj için kullanılamıyor, bu sebeple eğer Alien satın almak istiyorsanız harici bir şarj aletinizin de olması gerekiyor. Küçük watt/sıcaklık ayar butonları plastik maddeden yapılmış ve ateşleme butonu gibi sert bir yapıdalar, cihazı sert bir şekilde sallasanız bile tuşlarda tıkırtı gibi rahatsız edici bir durumla karşılaşmıyorsunuz. Bizim bu butonlarla ilgili hoşumuza gitmeyen bir şey üzerinde “+” ve “-” işaretleri bulunmaması, bu yüzden hangisinin artı hangisinin eksi olduğunu karıştırabilirsiniz. Büyük bir eksi değil, kolayca alışılabilecek bir durum ama sembollerin olması işleri çok daha kolay bir hale getirebilirdi.
Resim

 

Bahsetmeye değecek diğer bir tasarım detayı ise Alien 220W’nin alt kısmında yer alan batarya kapağı. İncelemeye aldığımız 3 farklı Alien cihazından birini kutusundan çıkardığımızda batarya kapağının enteresan şekilde gevşemiş olduğunu gördük, hatta biz kapağa dokunmadan önce kendi açılmış durumdaydı. Bu başta biraz canımızı sıksa da 18650 bataryaları cihaza yerleştirdiğimizde fark ettik ki Alien’ın pil kapağı böyle tasarlanmış. Pilleri taktıktan sonra kapağı bastırdığınızda herhangi bir gevşeklik ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca, bu cihazla ilgili diğer bir takdir ettiğim konu batarya kapağının menteşeli olması. Tıpkı H-Priv ve R200 gibi daha eski SMOK modlarında olduğu gibi kapak cihazdan tamamen ayrılmıyor.

Resim

 

Son olarak Alien 220W’nin üst kısmında altın kaplamalı pozitif uç ile birlikte klasik 510 bağlantı parçası mevcut. Bu bağlantı parçası ile TFV8 BabyBeast tank ve modu aralarında hiçbir boşluk kalmayacak şekilde birleştirebilirsiniz.

 

Menü

 

Alien 220W’ın menüsüne ulaşmak için ateşleme butonuna hızlı bir şekilde 3 kez basmanız gerekiyor. Menüye girdiğinizde ateşleme butonuna basarak ana ayarlar üzerinde gezinebilirsiniz. Alt menülere ulaşmak için ise menü üzerindeyken ateşleme butonuna 1 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor.

Resim

 

Menüde yer alan ilk ana ayar “Mode”. Burada watt, sıcaklık kontrolü ve memorymodları arasında seçim yapabilirsiniz. Wattmodunda ek olarak Yumuşak, Normal ve Sert gibi SMOK vaping efektlerinden birini seçebilirsiniz. Yumuşak seçeneğindeyken mod mevcut olan ayardan 10% daha düşük, Sert seçeneğindeyken 10% daha yüksek bir watt ile ateşleme yapar. Bu özellik sayesinde vaping tecrübenizi kendiniz özelleştirebilirsiniz.

 

Temperature (Sıcaklık Kontrol) modunda desteklenen 3 farklı coil materyalinden dilediğinizi seçebilirsiniz – Ni200, paslanmaz çelik ve titanyum. Ayrıca her bir materyal için TCR veya sıcaklık katsayısını da ayarlayabilirsiniz. Eğer modlar hakkında bilgiliyseniz ve ne yaptığınızı biliyorsanız bu gelişmiş ayarları kullanmak sizin için oldukça kullanışlı olabilir.

 Resim

Memory (hafıza modu) 22 farklı vaping ayarı kaydetmenizi sağlar, bu yüzden atomizerlerinizi her değiştirdiğinizde yeniden ayar yapmak zorunda kalmazsınız. Örneğin eğer 3 farklı tank kullanıyorsanız, tankınızı değiştirdiğiniz anda tek yapmanız gereken önceden kişiselleştirdiğiniz ayarları kullanmak.

 

Diğer bir ana menü ayarı ise “Puffs”. Bu menüde çekiş sayacınızı sıfırlayabilir, günlük maksimum bir çekiş sayısı belirleyebilir, kaç çekiş yaptığınızı görebilir veya bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 Resim

“Settings” (Ayarlar) menüsünde ekranın açık kalacağı süreyi ayarlayabilir, ekranı kilitleyebilir, ekran parlaklığını ve atomizer rezistansını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu menüden cihazınız için mevcut olan güncellemeleri indirebilirsiniz. Cihazınızı güncellemek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve SMOK aplikasyonunu kullanmanız gerekir.

 

Son olarak “Power” seçeneği ile eğer Alien 220W’yi uzun süre kullanmayı planlamıyorsanız cihazı kapatabilirsiniz. Eğer cihazınızı kapatmak istemiyorsanız ateşleme butonuna 5 kez hızlıca basarak kilitleyebilirsiniz, bu sayede yanlışlıkla ateşleme yapmaktan korunursunuz.

Resim

Performans

SMOK Alien kiti yaklaşık iki hafta kadar kullandık ve herhangi bir büyük sorunla karşılaşmadık. SMOK kullanıcılarını rahatsız eden uzun ateşleme gecikmesi artık yok. Cihaz wattmodunda harika çalışıyor ve yakın zamanda piyasaya sürülen diğer SMOK modları gibi oldukça istikrarlı görünüyor. Peki gerçekten 220W gücüne çıkmamıza gerek var mı? Elbette cihazınızı 220W çıkış gücüne ayarlayabilir ve deneyebilirsiniz ancak biz hiçbir zaman 100W’ın üzerine çıkmamız gerektiğini hissetmedik. Piyasada bu denli güçlü modlar olmasına rağmen çok az sayıda kullanıcının cihazlarını bu seviyelerde kullandığını ve bunu da sadece deneme amaçlı yaptıklarını söyleyebiliriz.

 Resim

Alien 220W cihazındaki sıcaklık kontrolü hakkında konuşacak olursak biz paslanmaz çelik coili test ettik ve herhangi bir yanık pamuk durumu ile karşılaşmadık. Sıcaklık ayarını dereceli olarak artırdığımızda pamuk üzerinde bazı kahverengi lekeler olduğunu gözlemledik ancak bu oldukça normal. Pamuk alev alıp tutuşmadığı sürece endişelenecek bir durum yok. Ni200 ve titanyum için ise cihazı kendiniz test etmeniz gerekiyor.

 

Kullanıcı yorumlarında Alien cihazı ile ilgili birkaç yanlışlıkla ateşlenme olayına rastladık ancak biz kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmadık. Ateşleme butonu ve ayar butonları gerçekten sağlam duruyor. Kısa devre korumasını test etmek için cihazı denediğimizde de ateşleme butonuna basar basmaz ekranda uyarı mesajını gördük. Ters batarya koruması da mükemmel bir şekilde çalışıyor. Cihazda ayrıca test ettiğimiz korumaların yanında düşük batarya koruması, yüksek batarya voltajı koruması, düşük atomizer rezistansı koruması, yüksek atomizer rezistansı koruması, sistem aşırı ısınma koruması ve sıcaklık kontrol modu için düşük e-likit koruması gibi güven veren birçok ek koruma özelliği mevcut.

 

Tank

 

SMOK TFV8 sub-ohm tank Çin menşeili şirketin en iyi tanklarından biri olarak gösteriliyor ancak bu tankın minyatür versiyonu olan TFV8 Baby Beast’in de aynı şekilde etkileyici bir kalitede olduğunu söyleyebiliriz. TFV8 ile aynı tasarıma sahip, SMOK patentli aynı üst dolum sistemini kullanıyor ve tabanında iki adet geniş ayarlanabilir hava akımı deliği bulunuyor. Yüksek watt değerinde dahi iyi bir sıcaklık rezistansına sahip standart 510 delrin ağızlık ve iki adet BabyBeast iç atomizeri ile birlikte geliyor. Bunlardan biri 0.4ohm rezistansında vertical yapıda, diğeri ise 0.5ohm rezistansında dörtlü coile sahip. Dörtlü coile sahip iç atomizeri kullanarak daha kısıtlı bir çekiş ancak aynı derecede etkileyici bir buhar üretimi elde edebilirsiniz.

 Resim

Kit içeriğinde bulunan bir tank için BabyBeast’in en iyilerden biri olduğunu söyleyebiliriz. SMOK çok çeşitli ve çok sayıda iç atomizer ve RBA tabanı ile ünlü bir firma, bu yüzden beklentinizi karşılayacağından eminiz.

 

TFV8 BabyBeast’in tek küçük negatif özelliği diğer tanklara göre düşük olan e-likit kapasitesi – 3ml. Bu kapasite aslında birçok tank için oldukça iyi ancak SMOK tankları diğerlerine göre daha fazla e-likit tüketmenize sebep oluyor ve BabyBeast de buna bir istisna değil. Eğer bu sizin için bir problemse Alienmod ile her zaman farklı bir tank kullanabilirsiniz çünkü Alienmod 24mm tanklar ile de uyumlu. Biz cihazı test ederken birkaç saatte bir doldurmak durumunda kaldık ancak aldığımız çok yüksek seviyedeki buhar miktarının likit dolumu ile uğraşmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

 Resim

Sonuç

 

SMOK Alien kit gerçekten sağlam ve güçlü bir paket. 220W mod piyasadaki diğer çift 18650 ile çalışan modlara kıyasla oldukça kompakt ve tasarımı bize göre harika. Cihazı kullanırken kaliteyi elinizde hissediyorsunuz. Ayrıca modun sahip olduğu tüm özellikler cihazı kişiselleştirmeye açık bir hale getiriyor. BabyBeast tank dolum sistemi, hava akımı kontrolü ve geniş iç atomizer seçenekleri ile halihazırda harika performanslı SMOK tankları arasında yerini almış durumda.

 

Eğer elektronik sigara kullanımında bir üst seviyeye geçmek istiyorsanız ve yüksek kaliteli bir kit arıyorsanız SMOK Alien kiti kesinlikle öneriyoruz. Satın almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

//www.elektroniksigaravip4.com/urun/smok-alien-elektronik-sigara.html

Ek Resimler

Bu içerik 13.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 5746 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler